Jak správně vybrat barvu závěsu?

 

Poradíme Vám jak správně vybrat barvu závěsu a typ látky, když se pustíte do realizace interiéru sami bez pomoci interiérového designéra.

V první řadě si musíte uvědomit, že závěs zabere v místnosti opravdu velkou plochu. Proto vybíráme raději světlejší odstíny, neboli - když se mi líbí nějaká barva, tak vyberu o odstín světlejší.

Tip se kterým nešlápnete vedle je výběr světlé neutrální barvy s teplým tónem nebo studeným tónem. Máme na mysli barvy béžové a šedé. Vždy je ladíme se zbytkem místnosti.

Nedoporučujeme tmavé a barevné závěsy. Ty se hodí spíše do komerčních prostor. Taktéž se vyhneme módním barevným výstřelkům.

Pokud už chcete být odvážní a jít do zajímavějších barev než je šedá a béžová. Tak volte nadčasové barvy s citem k ostatnímu vybavení interiéru. Nejlépe však tuto otázku řešte s designérem hned na počátku návrhu interiéru. Barevný závěsu musí zkrátka do místnosti patřit.

 

Jakou vybrat látku na závěs?

Pokud vyberete látku bez vzoru, hladkou nebo jemnou strukturu, tak nešlápnete vedle a úspěch bude zaručen. Protože látky se vzory také vyžadují komplexní návrh interiéru. Ale nezoufejte, pokud jste se zamilovali do látky se vzorem, tak si z ní nechte ušít třeba polštáře nebo jiné drobné doplňky.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený FABRICS CURTAINS INTERIORS (@dessinatelier)

 

Autor: Barbara Krivankova, Dessin Atelier

Články můžete sdílet pod podmínkou zmínění webu. Děkujeme :)

Foto: Dessin Atelier