Řasení pomocí řasící pásky

 

Nejpoužívanějším typem řasení závěsů a záclon jsou záclonové pásky, nazývané také záclonovky. Jedná se o polyesterové nebo silonové tužší stuhy s vnitřní tkaničkou/tkaničkami, které když stáhnete, vytvoří snadno pravidelné řasení. Na pásce jsou také očka, do kterých se navlékají háčky pro zavěšení. Páska může být průhledná a nebo bílá.

 

Jaké existují typy pásek?

Existuje nepřeberné množství řasících pásek s různým stylem řasení. Některé jsou i bez možnosti řasení. Ty slouží buď jako výztuha a nebo pro WAVE systém. Každý výrobce nabízí trochu jiné rozměry, možnosti řasení atd. Nejčastějšími jsou:

- tužkové řasení 1:1,8

- tužkové řasení 1:2

- tužkové řasení 1:3

- tužkové řasení univerzální

 

Jak se páska používá?

Páska se našije na zadní vrchní část závěsu nebo záclony. Poté se ručně stahují tkaničky. Páska tvoří krásné drobné zvlnění látky. Z přední strany nejde páska vidět, pouze prošití látky. 

Byť řasení páskou vypadá na první pohled velmi jednoduše, tak vyžaduje praxi v šití i řasení a kvalitní pásku. Domácí výrobou nemusíte dosáhnout zdaleka takového výsledku, jako odborná šicí dílna.

 

Naše doporučení

Pásky doporučujeme používat na záclony a v případech, kdy je vrch závěsu ukrytý v podhledu. Jinak pro závěsové řasení doporučujeme velké pravidelné vlny vytvořené ručním řasením a nebo WAVE vlnou - povýší to závěs na jiný level.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený FABRICS CURTAINS INTERIORS (@dessinatelier)

 

Autor: Barbara Krivankova, Dessin Atelier

Články můžete sdílet pod podmínkou zmínění webu. Děkujeme :)

Foto: Dessin Atelier