UŽIJTE SI DOPRAVU ZDARMA NA VŠE!

Co se rozumí pod pojmem záclona?

 

Co se rozumí pod pojmem záclona?

Záclonou se rozumí průhledná látka. PRŮHLEDNÁ znamená, že skrze vidíme téměř vše bez odlišností reality. V porovnání s pojmem PRŮSVITNÝ, což může být nezatemňovací závěs, vidíme pouze obrysy.

Záclona se většinou používá v kombinaci se závěsy. Samotná nám totiž dodá pocit soukromí pouze za bílého dne. Při rozsvícení světel vidí kolemjdoucí do místnosti. Avšak už existují systémy, kdy stačí pouze záclona s podsvícenou kolejnicí ze strany stěny. Vytvoří se tak mezi oknem a záclonou světelný sloupec, přes který nejde nic vidět. Tuto kolejnici má v nabídce FOREST, výrobce kolejnic, kterého máme také v portfoliu a tuto kolejnici vám můžeme dodat. ( je potřeba počítat s elektrickým přívodem)

 

Jak si nejlépe nechat ušít záclonu?

- v dnešní době se už záclony nezkracují po parapet nebo topení, ale necháme je plynout až k zemi. Vytvoříte tak harmoničtější interiér, sjednotíte okno a prodloužíte výšku stropu.

- záclona v jednom kuse - my doporučujeme záclony nerozdělovat uprostřed, protože okraje musí být zapošity a právě toto zapošití nám vytváří nevzhledné pruhy, které jednolitou minimalistickou záclonu designové znehodnotí. 

- doporučujeme volit záclonu ukončenou olůvkem. Olůvko neboli závaží nám zajistí v případě průvanu, aby se záclona tolik nevznášela. Je asi 5 mm široké a tvoří krásný nenápadný okraj. Také je možné udělat založení látky širší a umístit olůvko ručně dovnitř, avšak moc široké založení může být výrazně nápadné.

- pro nařasení záclony používáme řasící pásku pro dvojnásobné 1:2 nebo trojnásobné 1:3 řasení. Méně řasit záclonu zásadně nedoporučujeme. Méně nařasená záclona nevytvoří tak ktrádné pravidelné vlny jako právě 1:2 a více.

 

Jaké látky použít?

VOÁL - je nejpoužívanější látkou. Je to velmi jemná průhledná látka bez struktury. Skládá se z polyesterových vláken, ale také může být hedvábný, bavlněný atd. Dodává se v různých barvách. Záclonový ovál nejčastěji ve sněhově bílé a off white.

PRŮHLEDNÉ LÁTKY SE STRUKTUROU - jemně tkané látky s různými typy struktur - pruhy, mřížka, "lněné suky", vetkávané silnější vlákna, nebo vlákna odlišných barev. Existuje velká škála typů a provedení. Některé struktury jsou téměř nenápadné, zatím co jiné jsou velmi designové. Hrát si s výraznějšími strukturami doporučujeme velmi opatrně. 

KRAJKY - velmi často užívané v minulosti, ale stále je lze zakoupit. Máme na mysli typickou babičkovskou záclonu. Tento typ záclony je tkaný/háčkovaný s velmi pestrými vzory od květin až po ovoce atd. My tuto záclony naprosto nedoporučujeme k použití. Ne, ani se nenajde interiér, kde by našla uplatnění. 

 

Pokud by vás zajímalo více k záclonám neváhejte se zeptat :)

Budeme se těšit

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený FABRICS CURTAINS INTERIORS (@dessinatelier)

 

Autor: Barbara Krivankova, Dessin Atelier

Články můžete sdílet pod podmínkou zmínění webu. Děkujeme :)

Foto: Dessin Atelier