UŽIJTE SI DOPRAVU ZDARMA NA VŠE!

Jak šijeme polštáře?

 

Prozradíme Vám pár našich tipů jak si nechat ušít dekorativní polštář 

Zásadním výběrem je látka. Látka by měla být tužší, aby vydržela každodenní opírání, ale nemusí být vyloženě určena pro čalounění. Látky k čalounění bývají často až moc tuhé a nepoddajné. A také nelze použít některé látky určené na závěsy. Jsou buď velmi jemné a nebo blackouty potažené gumovou vrstvou. Některé divousové látky také nejsou vhodné pro ušítí polštáře.

 

LÁTKA

Pokud máte možnost nechte si s barevnou kombinací poradit od designéra. Doporučujeme nevolit trendy barevné výstřelky. Kvalitní designový polštář by měl být nadčasový.

Dobrou kombinací je když zvolíte jednu stranu se zajímavou strukturou nebo vzorem a druhou stranu necháte jednobarevnou lesklou nebo matnou. Získáte tím v podstatě dva polštáře, podle nálady zvolíte přední stranu.

Také jednobarevný polštář může vypadat krásně, když zvolíte kvalitní látku a bude ušití v šicí dílně, která má velmi dobré zkušenosti. Víme o čem mluvíme. Vypadá to jednoduše, ale při domácím ušití nikdy nedojdete do takové kvality tak jak ten kdo nad technologií strávil několik hodin. My nabízíme velmi vysoký standart šití polštářů.

 

LEMOVÁNÍ

Dpolňkovým dekorem může být lemovka místě ve švech polštáře. Na výběr jsou například tyto typy:

- paspulka vyrobená na míru ze stejné látky jako zbytek polštáře

- splétaná šňůra

- stáčená šňůra

- bambulky

- sametová paspulka

- koženková paspulka 

- třásně

 

ZIP

Vždy skrytý nedělitelný 3 mm. V co nejbližší barvě látky celého polštáře nebo lemovky. U větších polštářů nad 70 cm určených spíše k polstrování a ušitých z potahové látky, tak volíme odolnější zip neskrytého typu.

 

VÝPLŇ

Pokud si už necháte ušít krásný povlak z kvalitní látky, tak se vyvarujte použití obyčejné levné výplně. Protože špatná výplň může takovýto polštář posunout o kategorii níže. Ať už použijete polyesteru nebo přírodní výplň jako je peří, tak by měla být objedná, jednolitá bez hrbů, příjemná na dotek a musí se po naklepání vrátit do původního stavu. Doporučujeme polštáře pravidelně poctivě naklepávat. Tak si je zacházet po dlouhou dobu krásné.

 

Napište nám a my Vám ušijeme polštář snů!

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený FABRICS CURTAINS INTERIORS (@dessinatelier)

 

Autor: Barbara Krivankova, Dessin Atelier

Články můžete sdílet pod podmínkou zmínění webu. Děkujeme :)

Foto: Dessin Atelier