UŽIJTE SI DOPRAVU ZDARMA NA VŠE!

Jak je to s hořlavostí látek?

 

HOŘÍ LÁTKY?

Ano, klasická látka shoří za okamžik. V interiéru proto představuje v případě požáru velké riziko jeho šíření. Plocha pokrytá například závěsem je značně velká, proto jsou vyvinuty speciální nehořlavé/samozhášenlivé látky.

 

NEHOŘLAVÉ LÁTKY

Všechny tyto látky prochází přísným testováním. Každý solidní výrobce musí mít tyto atesty k dispozici a musí být platné pro náš evropský trh. Nehořlavé látky na pohled nejsou odlišné od klasických látek. Vypadají naprosto stejně, nepoznáte to. A můžou to být jakékoliv typy látek od záclon, přes samety, blackouty atd. Jednoduše vše lze vyrobit v nehořlavém provedení. Také tapety. 

Existují dvě možnosti, jak nehořlavosti v látce dosáhnout.

1) CHEMICKY

Látka je chemicky upravená/namořená. Tato chemická úprava musí být trvanlivá i po vyprání, napařování nebo jiných úpravách. 

2) TREVIRA CS

Jedná se o patentované vlákno/nitě, ze kterých se posléze utká jakýkoliv typ látky a jakékoliv barvy.

 

CO SE DĚJE S LÁTKOU PŘI POŽÁRU?

Říkáte si, co se tedy s látkou děje. Jak to vypadá když nehoří? Opravdu nehoří, pouze se kroutí, požár se tím pádem nerozšiřuje a uhasíná. Doma to nezkoušejte.

 

KDY JE VHODNÉ POUŽÍT DO INTERIÉRU NEHOŘLAVOU LÁTKU?

Podle vyhlášky, v prostorech, kde se shlukuje větší množství lidí, je povinnost použít nehořlavé materiály na pevné/neoddělitelné části interiéru.

A také pro vaše soukromé bydlení pro pocit většího bezpečí.

 

NEHOŘLAVÉ LÁTKY U NÁS V ATELIÉRU

Ano, máme velké množství nehořlavých látek jak pro použití ve veřejných prostorách tak i designové látky pro Vaše domovy. Existuje jich velká škála a jsou krásné.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený FABRICS CURTAINS INTERIORS (@dessinatelier)

 

Autor: Barbara Krivankova, Dessin Atelier

Články můžete sdílet pod podmínkou zmínění webu. Děkujeme :)

Foto: Dessin Atelier