UŽIJTE SI DOPRAVU ZDARMA NA VŠE!

Jak žehlit závěsy?

 

Podělíme se s Vám o pár tipů jak žehlit závěsy a záclony

Pokud se vám podařilo zmačkat závěsy ať už v pračce, při stěhování nebo jinak tak čtěte dále. V první řadě chceme upozornit, pokud se vám podařilo zmačkat závěs nešetrným praním v pračce, tak je v žádném případě nechávejte takto polámané uschnout do naprostého sucha. Ještě za vlhka žehlete. Protože pračka udělá v látce takové zlomy, které po uschnutí jdou velmi těžko rozžehlit!

Na výběr jsou dva typy žehlení:

1) Žehličkou

Všichni určitě doma máte klasickou žehličku a žehlící prkno. Ideální prkno pro žehlení závěsů by mělo být co nejširší. Každá látka vyžaduje jinou teplotu. Vždy vyzkoušejte na okraji. Pokud totiž použijete velmi vysokou teplotu, tak se látka bude smršťovat a nebo změní barvu (zežloutne). Doporučujeme volit nižší teplotu a přitlačit, případně požít trochu páry.

Žehlit klasicky žehličkou na prkně je dobré pokud je látka opravdu hodně zmačkaná nebo nemáte parní generátor a také pokud se nesmí napařovat. Jinak lepší a jednodušší volbou pro vyžehlení závěsů je parní generátor. Proč jednodušší? Protože závěs je nařasených několik metrů látky a na prkně ztrácíte orientaci a přesouváním se závěs opět krčí.

2) Parním generátorem

Pro domácí nebo jednorázové žehlení vám postačí malý ruční napařovač na oděvy. Pokud si takový malý napařovač na oděvy budete pořizovat, tak doporučujeme koukat na objem zásobníku vody. Vyberte ten, který má alespoň 200 ml.My jako profesionálové používáme velký napařovač, který má zásobník na několik litrů vody. 

Napařujeme vždy už pověšené závěsy. Díky tomuto máte krásný přehled, kde je pára ještě potřeba a už závěs nebo záclonu dodatečně manipulací nezmačkáte. 

Všechny látky nelze napařovat. V tom případě použijte pouze žehličku. A pokud si nejste jistí opět vyzkoušejte někde na okraji.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený FABRICS CURTAINS INTERIORS (@dessinatelier)

Autor: Barbara Krivankova, Dessin Atelier

Články můžete sdílet pod podmínkou zmínění webu. Děkujeme :)

Foto: Dessin Atelier