UŽIJTE SI DOPRAVU ZDARMA NA VŠE!

Jak se starat o závěsy a záclony?

 

Přinášíme Vám naše tipy na údržbu závěsů a záclon. Je důležité vědět zda jsou vaše závěsy a záclony ušité z látek,  které lze prát a nebo jsou určeny pouze pro suchou údržbu.

 

1. Pratelné látky

Takové látky můžeme prát v pračce v pohodlí domova

Jak prát závěsy a záclony v pračce?

- program na 30 stupňů

- ždímání s minimálními otačkami nebo žádné (záclonové látky nesejou, můžete ždímání zcela vynechat. Pokud však na závěsy dáte klasické ždímání jak na oděvy s vysokými otáčkami, látky se výrazně polámou a velmi těžce se žehlí).

- můžete použít klasický prací prášek i aviváž ať se interiér krásně provoní

- v žádném případě nesušit v sušičce. Vytvoří se na látce ostré sklady, které velmi těžko vyžehlíte.

- pověsit zpět na kolejnici/garnýž ještě mokré/vlhké, avšak tak aby vám nezmáčely podlahu. Proto doporučujeme údržbu vždy nechat na horké letní dny. Záclony jsou v létě do pár minut suché. A také vlhký vzduch v osvěží místnost. 

 

2. Nepratelné látky

Jsou určeny pouze pro suchou údržbu a nebo pokud se vám podaří udělat skvrnu, tak ji opatrně vyčistěte pouze lokálně vlhkým ubrouskem s trochou pracího prášku. Nejprve to však vyzkoušejte někde na okraji závěsu.

Suchou údržbou se rozumí pouze vyprášení závěsů (stačí i pravidelný průvan) a nebo vysátí vysavačem s menší čistou koncovkou na minimální stupeň sání na některých vysavačích označeno přímo jako program na závěsy.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený FABRICS CURTAINS INTERIORS (@dessinatelier)

 

Autor: Barbara Krivankova, Dessin Atelier

Články můžete sdílet pod podmínkou zmínění webu. Děkujeme :)

Foto: Dessin Atelier